مقالات

بهترین چسب ساختمانی چیست؟

ما در ادامه در یک لیست کامل به شما عزیزان چند تا از انواع چسب های ساختمانی پرکاربرد و پرمصرف را معرفی خواهیم نمود:

1- چسب کاشی پودری

انواع چسب های ساختمانی در بازار برای مشتریان موجود می باشد. که هر کدام بنابر توصیه ها مورد استفاده قرار می گیرند.این چسب ها از مواد مختلفی تهیه شده اند که پلیمرها یکی از اجزاء بسیاری از آن ها را تشکیل می دهند. از دلایل کاربرد این محصولات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قابل استفاده برای قطعاتی که قابلیت جذب کمی دارند.
  • قابل کاربرد برای متصل نمودن شیشه
  • این چسب ها برای چسباندن کاشی بر روی موزاییک نیز مورد استفاده می تواند بگیرد
  • با چسب های مذکور می توان روی بتن نیز کاشی را چسباند.

2- چسب سرامیک

همان طور که می دانید بر روی دیوارها در فضاهای داخلی ساختمان ها و منازل از سرامیک ها که محصولاتی برای زیباسازی و عدم نفوذ رطوبت در برخی مکان هایی هستند که امکان نفوذ رطوبت در آن وجود دارد از سرامیک استفاده می گردد. برای نصب سرامیک ها به دیوار از قشر نازکی از موادی که مخلوط سیمان و ماسه و شن می باشد استفاده می گردد که در این مورد نیز هزینه زیادی برای ساختمان ساز ایجاد می گردد.

روش پیشنهادی ما برای شما استفاده از چسب سرامیک می باشد، نتیجه شگفت انگیز این روش در واقع به افزایش سرعت کار شما می انجامد و باعث می شود هزینه نصب کاشی تا حدود مناسبی کاهش یابد، متناسب و به صرفه باشد. چسب های سرامیک در واقع پودرهایی می باشند که با استفاده از موادی باید برای کار آماده شوند. اغلب چسب سرامیک به رنگ سفید و خاکستری می باشند.

3- چسب های خمیری

چسب‌های خمیری نیز غالبا به منظور نصب کاشی و سرامیک بر روی دیوارهای بتنی یا گچی طراحی شده‌اند، این مواد خمیری در برابر مواد نفتی، اسید و آب مقاومت خوبی دارند .

ذکر این نکته الزامی است که قبل از استفاده باید از تراز بودن سطح  اطمینان حاصل کرد و برای استفاده روی سطوحی مثل انواع دیوار گچی، کاهگلی و خاکی باید قبلا با ملات  این نوع سطوح را سیمان اندود کرد.

4– چسب مخصوص پرسلانی

این مواد بر پایه سیمان و مواد معدنی ساخته شده و اصلاح شده با پلیمر و افزودنی‌های مخصوص است، بسیار منعطف بوده و دارای استحکام فوق‌العاده بالایی است، این چسب را تنها با افزودن آب می‌توان مورد استفاده قرار داد.

چسب مخصوص پرسلانی برای چسباندن انواع کاشی و سرامیک معمولی و پرسلان، انواع سنگ‌ها، موزائیک معمولی و شیشه‌ای در سطوح مختلف به حالت عمودی یا افقی و همچنین محیط‌های داخلی و خارجی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *